Baigtas tapyti paveikslas „Gyvybės sala“ – bus perkeltas ant ligoninės sienos

• Baigtas tapyti paveikslas „Gyvybės sala“ – bus perkeltas ant ligoninės sienos
2024 10 16

Jonavietis dailininkas Remigijus Januškevičius baigė tapyti ir perdavė savivaldybei naujausią savo darbą „Gyvybės sala“. Šis meno kūrinys netrukus bus perkeltas ant Jonavos ligoninės gimdymo skyriaus pastato sienos.

Idėja meno kūriniu papuošti ligoninės sieną šiemet nugalėjo Dalyvaujamojo biudžeto projektų konkurse, mažos apimties projektų kategorijoje Jonavos mieste.

„Jonaviečiai kiekvienais metais siūlydavo piešiniais pagražinti pastatų sienas, bet vis pritrūkdavo vieno kito balso. Džiaugiamės, kad šiemet ši idėja didele persvara sulaukė gyventojų pritarimo“, - sako rajono mero patarėja Birutė Gailienė.

Jonavietis dailininkas R. Januškevičius projekto autoriumi pasirinktas neatsitiktinai – jo kūriniuose gausu šiltų emocijų, pozityvių jausmų ir geros nuotaikos.

„Šis užsakymas man labai ypatingas, nes užsakovas – visa Jonava. Tikiuosi, kad gyventojams jis patiks“, - sako Remigijus.

Autorius paaiškino, kad paveiksle matomi du medžiai simbolizuoja vyrišką ir moterišką puses. Jos, susipynusios, auga gyvybės saloje. Medžių viršūnėse gimsta kūdikiai, kurie iš medikų rankų perduodami apačioje laukiantiems laimingiems tėvams.

Jonavos ligoninės kolektyvo ir dailininko projektą įgyvendins patyrusių gatvės menininkų komanda iš Kauno – kūrybinė studija „Gyva Grafika“. Profesionalai dar šiemet perkels R. Januškevičiaus paveikslą ant gimdymo skyriaus pastato sienos.

„Esame labai laimingi gavę tokią didelę dovaną, tai – tikras šedevras! Esu įsitikinęs, kad taip papuoštą mūsų gimdymo skyrių lankys žmonės iš visos Lietuvos, - džiaugėsi Jonavos ligoninės direktorius Gediminas Ramanauskas. - Dėkoju projekto autoriams ir visiems jonaviečiams, kurie šią idėją palaikė”.

Tikimasi, kad įgyvendintas projektas ne tik papuoš miestą, bet ir padės Jonavos ligoninei padidinti savo žinomumą, paskatins moteris iš kitų šalies rajonų gimdyti Jonavoje.

A. Reipos nuotr.