VšĮ Jonavos ligoninė

Ši diena dedikuota Vilhelmo Kondrado Rentgeno atradimui paminėti. 1895 m. lapkričio 8 d. Vilhelmas Kondradas Rentgenas, fizikos mokslų daktaras, laboratorijoje tirdamas katodinių spindulių savybes, atrado naujus spindulius. Už šį atradimą 1901 m. V. K. Rentgenui suteikta Nobelio premija, o jo atradimas tapo naujos medicinos šakos – radiologijos, pagrindu.

Tarptautine radiologijos diena siekiama atkreipti visuomenės dėmesį į vaizdinės medicinos galimybes ir padėkoti gydytojams radiologams, radiologijos technologams, bei visiems specialistams dirbantiems su spinduline vaizdine diagnostika už neįkainojamą jų indėlį – pagalbą diagnozuojant ligas.

Rentgeno diagnostika – išlieka populiariausias tyrimas Jonavos ligoninėje, per metus atliekama iki 26 tūkstančių rentgenografinių vaizdų.

Šiais metais VšĮ Jonavos rajono ligoninės radiologijos skyrius, atsinaujino  ir pagerino teikiamas paslaugas bei medikų darbo sąlygas. Ligoninėje atliktas rentgeno patalpų ir kabinetų remontas, nupirktas ir įrengtas naujas rentgeno aparatas. Jonavos ligoninės medikai džiaugiasi  moderniu skaitmeniniu rentgeno aparatu ir pagerėjusiomis rentgeno diagnostikos paslaugomis.

2015 metai Jonavos rajono savivaldybės pagalba buvo įsigytas mamografas, jo  pagalba jau yra diagnozuoti krūties vėžiai 21 moteriai ir pateikti įtarimai 418 moterų. Viso mamogramų atlikta 9462 moterims.  Radiologijos skyriaus vedėja Julija Stirbienė  džiaugiasi teikiančia kvalifikuota radiologine pagalba rajono moterims ir skyriuje dirbančiais kvalifikuotas gydytojais ir radiologijos  technologais. Gydytojos radiologės dr. Dalia Rukanskienė ir Jūratė Jakubovskienė turi  ilgametę patirtį mamografijos srityje ir nuo 2015 metų vertima mamografinius vaizdus Jonavos ligoninėje.

Krūties vėžys yra viena iš dažniausių moterų onkologinių ligų. Šiais metais Jonavos ligoninėje buvo pradėta teikti nauja prevencinė paslauga -“ profilaktiniai  krūtų ultragarsiniai tyrimai“ kuria parengė, patvirtino ir finansuoja Jonavos rajono savivaldybė. Nuo liepos mėnesio moterims pagal šią programa yra atlikta 222 tyrimai iš jų 12 moterų pateikti įtarimai dėl vėžio ir 89 rasti gerybiniai pakitimai ir paskirta kontrolė.

Sveikinimai VšĮ Jonavos ligoninės Radiologijos skyriaus gydytojams radiologams, radiologijos technologams, bei visiems specialistams dirbantiems su spinduline vaizdine diagnostika su tarptautine radiologijos diena.

 

Išankstinė pacientų registracija internetu

Duomenų saugos politika

Darbo pasiūlymai

Kauno regiono ASPĮ IS elektroninių paslaugų vartotojų atsiliepimų siuntimo forma

Kauno regiono ASPĮ IS elektroninių paslaugų vartotojų pavyzdinio klausimyno forma

VšĮ Jonavos ligoninės antikorupcinė anketa

Paslaugų vertinimo anketa

Konfidenciali psichologinė pagalba

medikams ir jų artimiesiems